Çetin Elektrik – Taahhüt

Sanayi tesisleri, otel, alışveriş merkezi, hastane, iş merkezi v.b. tesislerin,

  • O.G ve Trafo Tesis islerinin kurulumu
  • Busbar
  • Aydınlatma
  • Paratoner ve Topraklama
  • CCTV
  • Data sistemleri
  • Yangın-Güvenlik ve Kamera Sistemleri
  • Jeneratör Projelendirme
  • PLC ve scada otomasyon uygulamalarını yapmaktadır.

O.G. TESİSLERİ

50 kVA’ dan 50 mVA’ ya kadar trafo merkezlerinin projelendirilmesi, enerji nakil hatlarının TEDAŞ takibi ve montajı tecrübeli kadromuzla zamanında, kaliteli ve güvenli olarak yapılarak teslim edilmektedir.

AKTİF PARATONER

Yıldırım; Tüm canlılara ve nesnelere doğrudan veya dolaylı olarak zarar verebilen atmosferik elektriksel boşalmadır. Yeryüzündeki yapılar üzerindeki ve çevresindeki korumasız, sivri ve yüksek noktalar en riskli alanlardır. Aktif paratoner, yıldırım akımını yakalayarak insan hayatına, binalara, tesislere, bölgeye zarar vermeden, yangına yol açmadan düşük empedanslı iletkenlerle en kısa yoldan toprağa akmasını sağlar.

Önemli uyarı!

Herhangi bir yapının koruma sistemleri montajı asla sorgulanmamalıdır. Telafisi zor bir olay meydana geldiğinde paratoner ve topraklama sisteminin neden hariç tutulduğunu açıklamak sorumlusu için zor olacaktır. Bu konu için firmamız yerinde tespit yaparak yapı için en uygun olan paratoner sistemini projelendirip, uygulamasını gerçekleştirmektedir.

Topraklama

Frekansı 100 Hz’ in altındaki alternatif akım (A.C.) ve doğru akım (D.C.) tesislerinde insanlar, diğer canlılar ve nesnelerin güvenliği için topraklama tesislerinin kurulması, işletilmesi ve denetlenmesi can ve mal güvenliği bakımından yapılması son derece önemlidir. Biz Çetin Elektrik olarak topraklama işlemlerinin kroşelerle ve klemenslerle yapımının, zamanla korozyon etkisiyle sakıncalı olacağı kanısındayız. Bu yüzden en modern ve en sorunsuz çözüm için termokaynak’ ı öneriyoruz. Yaptığımız tesislerde de topraklama yönetmeliği gerekliliklerini yerine getirerek, projelerin çizimi ve uygulamasını yapmaktayız.

BUSBAR SİSTEMLERİ

Fabrika, atölye, çok katlı binalar ve iş merkezlerinde elektrik iletim ve dağıtımını ideal şekilde çözmek üzere geliştirilmiş bir sistemdir. Modern işletmelerde, gerek kuruluş gerekse işletme sırasında ihtiyaç duyulan her türlü makine yerleşim değişikliğine, yeni makine ilavesine, çeşitli noktalara enerji teminine, tesisin çalışan kısımlarını aksatmadan yapmaya imkan sağlamaktadır. Makine ve elektrik donanımlarının yoğun olduğu iş yerleri için geliştirilen fonksiyonel, güvenli ve modern dağıtım sistemidir. Ayrıca çok katlı binalarda insanların yoğun bulunduğu ortamlarda (hastane, alış veriş merkezi ve otel gibi) Busbar sistemleri kullanılarak yangın riski en aza indirilerek, güvenli binalar inşa edilmektedir.

Çetin Elektrik A.Ş. 25 A – 4000 A arası enerji iletim ve dağıtımını Busbar sistemi ile projelendirip yapmanın yanı sıra, en ekonomik ve doğru Busbar gücünü tespit ederek enerji verimliliğini arttırmaktadır.